top of page

מרכז מידע - נדל״ן להשקעה בארה״ב

רכישת נכס באופן עצמאי, כאדם פרטי או באמצעות חברת LLC בבעלות בלעדית

usa7.jpg
תמונת נוף ארצות הברית
 • האם אני חייב בדיווח ל-IRS?
  באופן כללי כל אזרח אמריקאי חייב בדיווח ל IRS אם ההכנסה השנתית היא מעל ה-standard deduction: אם אתה מגיש יחיד מתחת לגיל 65 וההכנסה השנתית שלך היא מינימום $12,400 אם אתה מגיש יחיד מעל גיל 65 וההכנסה השנתית שלך היא מינימום $14,500 אם אתם זוג נשוי מתחת לגיל 65 ומגישים ביחד וההכנסה השנתית שלכם היא מינימום $24,800 אם אתם זוג נשוי מעל גיל 65 ומגישים ביחד וההכנסה השנתית שלכם היא מינימום $27,400 במקרים מסויימים אתה חייב בדיווח גם אם הכנסתך מתחת ל Standard deduction. לדוגמא: אם יש לך הכנסות כעצמאי בישראל או בארה"ב (אין הבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה), ראו הרחבה בסעיף 03. אם יש לך הכנסות משכירות מכל מקום בעולם.
 • מה לוחות הזמנים להגשה?
  תושבי ארה"ב (השוהים בגבולות ארה"ב ביום הגשת הדוח) חייבים להגיש דוחות מס אמריקאיים עד ה-15 באפריל של השנה העוקבת (לדוגמא דוחות 2020 חייבים בהגשה עד ה-15 באפריל 2021). ניתן לבקש הארכה עד ה-15 באוקטובר. אזרחי ארה"ב שאינם תושבי ארה"ב (השוהים מחוץ לארה"ב ביום הגשת הדוח) חייבים להגיש דוחות עד ה-15 ביוני של השנה העוקבת. אולם, אם יש חבות מס היא צריכה להיות משולמת עד ה-15 באפריל של השנה העוקבת, גם אם הדוח עדיין לא מוכן להגשה. ניתן לבקש הארכה עד ה-15 באוקטובר. Filing deadlines for 2020: Filing deadline - April 15, 2021 Filing deadline for expats - June 15, 2021 Filing deadline by requesting extension - October 15, 2021 Deadline to pay tax due - April 15, 2021 FBAR deadline - April 15, 2021
 • ביטוח לאומי לעצמאי
  במידה ואתה עצמאי תהיה חייב בתשלום לביטוח לאומי האמריקאי בסך 15.3% מההכנסות שלך נטו (הכנסות פחות הוצאות) . שים לב כי תשלום זה אינו מס הכנסה אלא תשלום לביטוח לאומי. לאחר צבירה של 40 רבעונים (10 שנות דיווח) תהיה זכאי לפנסיה מביטוח לאומי האמריקאי. שים לב שלצורך קבלת הטבה זו יש לדווח כ 20,000 ש"ח הכנסה נטו לשנה.
 • הכנסות מפנסיה
  אם אתה מקבל פנסיה מארה"ב או מישראל הכנסה זו פטורה תחת סעיף 20 באמנה בין ישראל לארה"ב. לגבי פנסיה מארה"ב, אם ניכו לך מס במקור בארה"ב תהיה זכאי לקבל את הניכוי מס בחזרה.
 • סעיפים עיקריים באמנה בין ארה"ב לישראל"
  סעיף 20 – הכנסות מפנסיה בארץ או בארה"ב פטורות ממס בארה"ב. סעיף 21 – הכנסות מביטוח לאומי בארץ או מביטוח לאומי בארה"ב פטורות ממס בשתי המדינות. סעיף 15 – רווח הון ממכירת נכס בארץ על ידי תושב ישראל פטורה ממס בארה"ב.
 • מה הם דוחות FBAR - Foreign bank account report?
  אזרחי ארה"ב חייבים בגילוי חשבונות זרים (מחוץ לארה"ב) לרשות לאיסור הלבנת הון בארה"ב. הדיווח חובה רק במקרה שהיתרה הכוללת של החשבונות מעל $10,000 בשנת הדיווח. יש לדווח את פרטי החשבון כולל מספר חשבון, כתובת הבנק, ואת היתרות בדוח כל שנה. כמו כן, יש לדווח קרנות השתלמות וביטוחים פנסיוניים אשר יש בהם מרכיב חיסכון.
 • אילו מסמכים עליי להשיג מבעוד מועד?
  כל אזרח שמופיע בדוח חייב מספר social security. כדי להכין את דוחות המס ארה"ב אנו צריכים תיעוד להכנסות של השנה המדווחת. דוגמאות למסמכים נפוצים עבור אזרחי ארה"ב תושבי ישראל: טופס 106 לשכירים דוח רווח והפסד עבור עסקים עצמאיים דוח הכנסות והוצאות עבור נכסים מושכרים טופס 867 מבנקים בישראל (אישור ניכוי מס במקור) טפסי 1099 מהשקעות בארה"ב אישורי יתרות בנקים וקופות מחוץ לארה"ב (להכנת ה-FBAR).
 • זיכויים המקנים החזרים לאזרחי ארה"ב"
  אחד הזיכויים הנפוצים ביותר הוא child tax credit. החזר זה נותן עד $2000 קיזוז מס עבור כל ילד תחת גיל 17, והחזר כספי עד $1,400. זאת בהינתן והינכם עומדים בקריטריונים מסוימים כמו מבחן הכנסה. זיכוי נוסף המקנה החזר כספי הוא עבור שכ"ל אקדמאי באוניברסיטאות, טכניון והמרכז הבינתחומי. ניתן לקבל עד $2500 קיזוז במס ועד $1000 החזר כספי. קבלת החזר מתבצעת בשתי דרכים: אם יש לך חשבון בארה"ב על שמך ניתן לבקש את ההחזר בהפקדה ישירה לחשבון הבנק. זו הדרך המהירה ביותר לקבלת ההחזר. אם אין לך חשבון בנק בארה"ב ההחזר יתקבל בצ'ק לכתובת שמופיעה על דוח המס. ניתן לבדוק סטטוס החזרים בלינק הבא: https://sa.www4.irs.gov/irfof/lang/en/irfofgetstatus.jsp
 • מהו מענק לאזרחי ארה"ב בגין קורונה Economic Impact Payment?"
  המענק ניתן לאזרחי ארה"ב מעל גיל 17 שאינו מדווח כ dependent בדוח מס אחר, בהתאם למבחן הכנסה שנתית לדוח 2019: $150,000 if married and filing a joint return $112,500 if filing as head of household or $75,000 for eligible individuals using any other filing status Your payment will be reduced by 5% of the amount by which your AGI exceeds the applicable threshold above. ניתן לבדוק את סטטוס התשלום בלינק: https://sa.www4.irs.gov/irfof-wmsp/login או בטלפון: 1-267-941-1000

כל האמור לעיל הינו מידע בלבד ואינו מהווה ייעוץ מס.

יש לך שאלות נוספות?
אנו מזמינים אותך לשלוח אלינו את שאלותך באמצעות הטופס שבתחתית העמוד ונוסיף אותן, בצירוף תשובותינו, לעמוד המידע הרלוונטי.
bottom of page